38. edycja Toruń Maraton zakończyła się dużym sukcesem. Świadczą o tym pozytywne oceny uczestników opublikowane w social mediach imprezy (dostępne TUTAJ). Organizatorzy już dziś zapraszają biegaczy do Torunia na jesienne zmagania na dystansie królewskim.

Łączne na mecie 38. Toruń Maraton maratonu i półmaratonu zameldowały się 704 osoby. Jest to bardzo wysoka frekwencja, jak na dystanse maratońskie w okresie po pandemii. Szybka trasa i doskonałe warunki atmosferyczne umożliwiły wielu biegaczom pobicie swoich rekordów życiowych. Wielu biegaczy zapowiedziało, że ponownie wybierze się do grodu Kopernika na kolejną odsłonę toruńskiego maratonu.

Na szczególną uwagę zasługuje niezwykły wyczyn – podczas imprezy pobity został rekord Polski w biegu z wózkiem w maratonie! Adrian Przybyła wraz ze swoim synkiem w wózku pobiegł dystans królewski w czasie 2 godzin 33 minut i 59 sekund i zajął 3-cie miejsce w klasyfikacji OPEN. Ponadto wynik ten jest drugim na świecie!

Adrian Przybyła o imprezie: Tegoroczna trasa 38 edycji maratonu w Toruniu zdecydowanie należała do szybkich i bezpiecznych. Można przyjechać tutaj po swój nowy rekord życiowy. Większość biegu możemy cieszyć się najszybszą nawierzchnią świata, jaką jest asfalt oraz punkt kontrolny i meta usytuowana na stadionie żużlowym. Trasa posiada pętle 21km, więc biegnąć swój maraton trzeba przygotować się na ponowne powtórzenie całej trasy. Jednak uważam, że jest to na duży plus. Znajomość trasy biegowej dodaje zawodnikom poczucia pewności siebie. Biegaczy nie zaskoczy w Toruniu żaden wymagający podbieg. Zmierzą się jedynie dwukrotnie z nawrotką. Większość trasy prowadzi przez asfaltowe ścieżki rowerowe. Nie wiem jak organizatorzy to zrobili, ale ani razu nie było przechodnia lub kibica na trasie, więc czułem się bezpiecznie pchając wózek. Zdrowie i komfort mojego syna był najważniejszy. Nie było żadnych krawężników i nierówności. Bieg z czystym sumieniem polecam każdemu za całość organizacyjną, fajny pakiet, piękny medal, dobrze rozstawionych wolontariuszy, policje, która dbała o bezpieczeństwo biegaczy w trakcie rywalizacji. Co prawda maratonu już nie pobiegnę, ale chyba na połówkę dam się kiedyś skusić. Do zobaczenia.

Na linii startu maratonu stanęło 316 śmiałków. Walka o najwyższy stopień podium toczyła się pomiędzy Andrzejem Rogiewiczem z Grudziądza, a Rafałem Czarneckim z miejscowości Bliżyn. Na półmetku trasy to jednak zawodnik z województwa kujawsko-pomorskiego miał już minutę przewagi nad swoim rywalem. Ostatecznie w samotnym biegu w drugiej części dystansu zwycięzcą maratonu został Andrzej Rogiewicz uzyskując czas 2 h 24 min i 27 s. Po prawie 5-ciu minutach drugi na mecie zameldował się Rafał Czarnecki.

Również minutową przewagę na półmetku trasy maratonu miała Monika Brzozowska. Ostatecznie na mecie z czasem 2 h 49 min i 26 s wygrała nad Lidią Czarnecką także z 5 min przewagi. Ostatecznie na dwóch drugich miejscach podium maratonu stanęło małżeństwo Czarneckich. Ciekawostką były także zaręczyny na mecie! Zwyciężczyni maratonu Monika Brzozowska po przekroczeniu linii mety, na oświadczyny swojego wybranka serca powiedziała „TAK”.

WYNIKI 38. Toruń Maraton 2021

Kobiety

 1. Monika BRZOZOWSKA – 12WBOT (2:49:28)
 2. Lidia CZARNECKA – CZARNECKI RUN TEAM (2:54:22)
 3. Iryna MASNYK – KRS TKKF JASTRZĄB RUDA ŚLĄSKA (3:00:12)

Mężczyźni

 1. Andrzej ROGIEWICZ – CSWOT Toruń / PACKMAN TEAM (2:24:48)
 2. Rafał CZARNECKI – CZARNECKI RUN TEAM (2:29:36)
 3. Adrian PRZYBYŁA – Run Goku Team (2:33:59)

W rywalizacji na dystansie o połowę krótszym również biegacze mogą być zadowoleni z uzyskanych czasów. Zwycięzca półmaratonu Kamil Szymaniak z Pełch złamał 70 minut mimo samotnego biegu od startu do mety. Wśród kobiet żadnych szans rywalkom nie dała Rozalia Gapska z Piły, która po torze żużlowym Motoareny na linię metę wbiegła po 1 h 20 min i 26 s. 

WYNIKI Toruń Półmaraton 2021

Kobiety

 1. Rozalia GAPSKA – Biegacze Józefa Noji (1:20:26)
 2. Aleksandra JACHIMCZYK-KORBUT – parkrun Chrzanów (1:24:53)
 3. Weronika LENKIEWICZ – Biegam Bo Lubię Ostrołęka (1:26:18)

Mężczyźni

 1. Kamil SZYMANIAK – Team Run Pełch (1:09:48)
 2. Tomasz MIKULSKI – UKS Filipides Teresin (1:11:50)
 3. Miłosz TOMASZEWSKI – Runcross Rozgarty (1:12:09)

Po biegu na wszystkich biegaczy czekały wyjątkowe medale przestawiające Motoarenę i toruńską starówkę, a także ciepły posiłek w Restauracji.

Już dziś wszystkich biegaczy zapraszamy do grodu Kopernika na jesienne zmagania z dystansem półmaratonu i maratonu w 2022 r.

Kategorie: Aktualności

Powiązane Posty

Aktualności

DZIĘKUJEMY!

38. Toruń Maraton zakończony! Jesteśmy pod wrażeniem Waszych rewelacyjnych wyników! Dziękujemy, że nam zaufaliście i mamy nadzieję, że będziecie miło wspominać miasto Toruń. Na mecie półmaratonu i maratonu zameldowało się 704 zawodników. Nieoficjalne wyniki TUTAJ

Aktualności

Śledź wyniki LIVE

Wyniki LIVE – dostępne TUTAJ

Aktualności

Informacje organizacyjne dla biegaczy

BIURO ZAWODÓW I PARKING Biuro Zawodów 38. Toruń Maraton będzie zlokalizowane w budynku Motoareny przy ul. Pera Jonssona 7 w Toruniu (I piętro). Biuro Zawodów będzie czynne 23 października 2021 (SOBOTA) w godzinach 14:00-20:00 oraz Czytaj więcej…