BIURO ZAWODÓW I PARKING

Biuro Zawodów 38. Toruń Maraton będzie zlokalizowane w budynku Motoareny przy ul. Pera Jonssona 7 w Toruniu (I piętro).

Biuro Zawodów będzie czynne 23 października 2021 (SOBOTA) w godzinach 14:00-20:00 oraz TYLKO dla osób spoza Torunia i powiatu toruńskiego także 24 października (NIEDZIELA) w godz. 7:00-8:00.

Parking przy Motoarenie będzie dostępny od strony trybuny głównej oraz na placu przy torze kartingowym (strefa zielona). Ze względu na przebieg trasy pozostała część parkingu Motoareny będzie zamknięta. UWAGA! Dojazd w niedzielę możliwy będzie tylko od ul. Szosy Bydgoskiej. Rekomendujemy także parking przy galerii Toruń PLAZA (ul. Broniewskiego 90). Torunianom i nie tylko, polecamy dotrzeć na start biegów środkami komunikacji miejskiej.

Dnia 19 października 2019 r. internetowa lista startowa została zamknięta. Przyznane numery startowe są na dostępne TUTAJ oraz będą wysłane za pomocą indywidualnych wiadomości SMS na dzień przed otwarciem biura zawodów. Jest jeszcze możliwość dodatkowych zapisów w Biurze Zawodów na dystans maratonu i półmaratonu. Liczba dodatkowych pakietów jest bardzo ograniczona.

Istnieje możliwość odbioru pakietu startowego w imieniu innego zawodnika. Szczegóły – TUTAJ!

BIEGI DLA DZIECI

Po starcie biegów głównych o godz. 9:30 na torze żużlowym Motoareny odbędzie się bieg dla dzieci (od 2 do 12 lat). Zapisy do biegu będą możliwe w sobotę i w niedzielę w godzinach pracy biura zawodów. W pakiecie każde dziecko otrzyma pamiątkowy numer startowy, agrafki, a na mecie medal 38. Toruń Maraton z miejscem na grawer, butelkę wody, jabłko i słodką niespodziankę. Wpisowe na biegi dla dzieci wynosi 25 zł. Liczba dostępnych pakietów jest ograniczona.

STREFA EXPO

W godzinach pracy Biura Zawodów w sobotę dostępne będą stoiska m.in. z kompleksowym wyborem suplementów i odzieży dla biegaczy, a także z poradami zdrowotnymi.

1. Stanowisko ADRUNALINE (Facebook)

Przy stanowisku Adrunaline będzie można odebrać zamówione koszulki podczas elektronicznej rejestracji, a także jeszcze zakupić koszulki. Ponadto na biegaczy będą czekać także inne elementy stroju biegowego z brandingiem imprezy, a także inna odzież biegowa i casualowa.

2. Stanowisko TRISTYLE (Facebook)

Stanowisko z bogatym asortymentem najbardziej popularnych suplementów stosowanych w sportach wytrzymałościowych takich producentów, jak Enervit, Powerbar, Squeezy, ALE, HUMA, SIS, Agisko, Olimp i Vitargo. Podczas EXPO w ofercie znajdą się również niezbędne zimowe akcesoria dla biegaczy: skarpetki, czapki, rękawiczki, kominy, kompresja i odzież sportowa.

3. Stanowisko EUROBUT (Facebook)

Na biegaczy będą czekać skarpety oraz opaski kompresyjne firmy Royal Bay, a także czapki biegowe oraz casualowe firmy Hauer.

4. Stanowisko  FITPOINT FIZJOTERAPIA I DIETETYKA (Facebook)

Stanowisko z bezpłatnymi badaniami składu ciała oraz prezentacją zabiegu drenażu limfatycznego. 

PROGRAM I MAPA POGLĄDOWA

PUNKTY ODŻYWCZE  I PRZENOŚNE UBIKACJE NA TRASIE zgodnie z oznaczeniem na mapie poglądowej poniżej.

TRASY BIEGÓW – kliknij TUTAJ

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU – kliknij TUTAJ!

STREFY CZASOWE

Numery startowe na dystans maratonu i półmaratonu będą różniły się kolorem oznaczającym strefę, zgodnie z podziałem:

  • strefa CZERWONA I (maraton: 2:10:00-3:29:59, półmaraton: 1:05:00-1:44:59)
  • strefa NIBIESKA II (maraton: 3:30:00-4:00:00, półmaraton: 1:45:00-02:00:00)
  • strefa ZIELONA III (maraton: > 4:00:00, półmaraton: > 2:00:00)

Start poszczególnych stref będzie sygnalizowany oddzielnym wystrzałem startera. Biegacze z poszczególnych stref czasowych będą startowali oddzielnie, co 1 min 30 sekund. Linia startu zostanie zamknięta po 5 minutach od wystrzału startera oznajmiającego start ostatniej strefy. Zawodnicy startujący w biegu zobowiązani są do ustawienia się na starcie w wydzielonych strefach zgodnych z oznaczeniami na numerach startowych. Przydział do konkretnej strefy startowej następuje na podstawie podanego w formularzu zgłoszeniowym wyniku osiągniętego przez danego zawodnika na danym dystansie w przeciągu ostatnich 2 lat.

PASTA PARTY I OTWARTE SPOTKANIE DLA BIEGACZY – wstęp bezpłatny

Pasta party i otwarte spotkanie poświęcone maratonowi toruńskiemu dla biegaczy, mieszkańców miasta i turystów odbędzie się w sobotę w godz. 15:00-17:00 w Centrum Aktywności Lokalnej „Willa z Pasją” przy ul. Grunwaldzkiej 38. W programie wystawa plakatów, medali, pucharu, koszulek i innych historycznych pamiątek z maratonu oraz opowieści toruńskich maratończyków, a także wspólny posiłek.

SZATNIE, UBIKACJE, PRYSZNICE

Szatnie, prysznice i ubikacje będą zlokalizowane na obszarze Motoareny od strony w parku maszyn.

DEPOZYT

Rzeczy osobiste można zapakować w worek, który biegacze otrzymają w pakietach startowych, a następnie zostawić w depozycie zlokalizowanym na pierwszym piętrze MOTOARENY. Depozyt będzie czynny w godz. 7:00-16:00.

PACEMAKERZY

Grupa 12-stu pacemakerów będzie pomagać swoim kolegom i koleżankom z trasy pokonanie dystansu w założonym tempie. W związku z tym, że trasa maratonu (2 pętle) przebiega na jest samej trasie, co półmaratonu (jedna pętla), to z pomocy pacemakerów będą mogli skorzystać biegacze na obu dystansach. Sylwetki biegaczy pacemakerów dostępne są TUTAJ

ZABEZPIECZENIE MEDYCZNE

Impreza będzie zabezpieczona medycznie przez niepubliczny zakład opieki zdrowotnej NZOZ „RATUJ”. Nad bezpieczeństwem biegaczy na trasie będą czuwać 3 karetki oraz quad z ratownikiem medycznym z AED. Punkt pomocy medycznej zlokalizowany będzie także w namiocie przy starcie i mecie.

POSIŁEK REGENERACYJNY PO BIEGU

W Restauracji Speedway, znajdującej się wewnątrz budynku Motoareny na parterze, na biegaczy będzie czekał ciepły posiłek oraz herbata z cytryną. Podstawą wydania posiłku będzie bon żywieniowy stanowiący integralną część numeru startowego zawodnika. Należy go oderwać i przekazać w punkcie wydawania posiłku. Poczęstunek będzie wydawany w niedzielę w godz. 10:30-15:00.

GRAWEROWANIE MEDALI

Na trybunie Motoareny obok wejścia do Restauracji Speedway przy stanowisku Grawer BUS będzie istniała możliwość wygrawerowania na medalu osiągniętego czasu oraz imienia i nazwiska (koszt grawera to 20 zł), tak by stał się on wyjątkową pamiątką, a równocześnie mobilizacją do stawiania sobie kolejnych, biegowych celów. UWAGA: osoby, które zapłaciły za grawer podczas rejestracji nie ponoszą dodatkowych kosztów – grawer uzyskują na podstawie numeru startowego.

Drodzy biegacze, życzymy Wam znakomitych rezultatów sportowych
oraz udanego pobytu w grodzie Kopernika!

Kategorie: Aktualności

Powiązane Posty

Aktualności

Śledź wyniki biegaczy na żywo!

Wyniki z mety TUTAJ Śledzenie zawodników z trasy TUTAJ Transmisja z mety TUTAJ

Aktualności

Informacje organizacyjne dla biegaczy

BIURO ZAWODÓW I PARKING Biuro Zawodów 39. Toruń Maraton będzie zlokalizowane w budynku Motoareny przy ul. Pera Jonssona 7 w Toruniu (I piętro). Biuro Zawodów będzie czynne 22 października 2022 (SOBOTA) w godzinach 14:00-20:00 oraz Czytaj więcej…